Ziemia widziana z nieba


Serial dokumentalny „Ziemia z nieba” to wielki hołd złożony naszej planecie. Jego pomysłodawca, francuski fotograf Yann Arthus-Bertrand dzieli się w nim urzekającymi obrazami, jakie odnalazł podczas wielu lat spędzonych w podróży. Poddaje także pod rozwagę niezwykle istotne przesłanie – „Ziemia z nieba” to nie tylko piękne pejzaże widziane z lotu ptaka, ale i dramatyczny sygnał do duchowego przebudzenia.

Fotografie Arthusa-Bertranda dobrze znane są także w Polsce – pokazywane były na ulicach wszystkich największych miast. Pierwsza w historii warszawska edycja wystawy „Ziemia z nieba” otrzymała błogosławieństwo papieża Jana Pawła II i XIV Dalajlamy, których słowa stały się mottem całego wydarzenia. „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi” – apelował Ojciec Święty, a duchowy przywódca buddystów w podobnym tonie przemawiał słowami: „Ponieważ wszyscy dzielimy tę małą planetę, każdy z nas musi nauczyć się żyć w harmonii i pokoju z innymi ludźmi i całą przyrodą. To nie jest tylko marzeniem, lecz koniecznością”.

Oba wielkie autorytety odnalazły w projekcie „Ziemia z nieba” dokładnie takie wartości, jakie przekazać chciał sam jego pomysłodawca. Ambicją Arthusa-Bertranda było wezwanie do zachowania naturalnego bogactwa i piękna Ziemi, ocalenie ich przed zniszczeniem i zagrożeniami, jakie niosą z sobą skażenie środowiska, wojny i przeludnienie. W celu uwrażliwienia ludzi, należało unaocznić im niezwykłość planety, na jakiej żyją. „Chronić możemy tylko to, co dobrze znamy” – uzasadnia fotograf.

„Ziemia z nieba” to niezwykły dokument o ogromnej sile wyrazu. Hipnotyzujący pięknem zdjęć, urzekający nastrojową muzyką, pełen poetyzmu i głębokich emocji obraz miejsca, które należy ocalić od zagłady za wszelką cenę. To nie Ziemia należy do człowieka, ale człowiek należy do Ziemi, dlatego naszym obowiązkiem jest zadbanie o ten „wielki wspólny dom”.

Serial kręcony w niezliczonych zakątkach świata w technologii High Definition, ukazuje piękno dzikiej przyrody, skutki destruktywnej działalności człowieka oraz skromne wysiłki ludzi dość wrażliwych i uważnych, by dostrzec nadciągającą zagładę. To wezwanie do zadumy i działania, jakiego dotąd nie widziano na małym ekranie.

ZIEMIA WIDZIANA Z NIEBA
(„Vu du ciel III”)
film dokumentalny
Francja, 2009, 6 x 54 min.
reżyseria: Xavier Levebvre, Pascal Plisson

Reklamy
 1. Stress is a normal part of life, and it is a natural response to the mental and emotional
  demands people face. While it is difficult, survival experts regularly
  preach maintaining a positive mental attitude. It is better to
  take refuge in the LORD Than to trust in princes.

 2. Every weekend i used to visit this web page, because i want enjoyment, for the reason that this this web
  site conations truly good funny data too.

 1. Listopad 12th, 2014
  Trackback from : machine a sous alvignac
 2. Listopad 12th, 2014
  Trackback from : machine a sous methode

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: