Czyszczenie srebra.


  • Sok z cytryny wymieszany z popiołem (z papierosów lub innym) na gęstą papkę likwiduje poczerniałe miejsca na wyrobach ze srebra. Po tym zabiegu musisz przedmioty opłukać letnią wodą i wytrzeć do sucha.
  • Na 1 litr wody dodaj po łyżce octu (10%) i sody oczyszczonej, zanurz srebra w roztworze (nie mogą wystawać) na 15 minut a następnie opłucz i starannie powycieraj miękką szmatką.
  • Do szklanki wsypujemy 1-2 łyżeczki soli i zalewamy wodą. Po zalaniu soli wodą, wrzucamy do szklanki nasz łańcuszek. Zostawiamy go na godzinę lub dwie (w zależności od zabrudzenia) i wyciągamy. Teraz pozostaje tylko dobrze go wypłukać. Łańcuszek powinien lśnić jak nowy, jeśli cały brud się nie doczyścił, powtarzamy czynność aż do skutku.
  • Jeśli łańcuszek jest bardzo brudny i nie możesz go doczyścić sposobem opisanym wyżej, postępuj zgodnie z tą instrukcją:
    Postaw na gazie w małym garnku wodę i wsyp 2-3 łyżki soli, poczekaj aż woda zacznie wrzeć. Na drewnianej łyżce połóż łańcuszek i zamocz go w wrzątku, delikatnie ruszając łyżką. Uważaj żeby łańcuszek nie spadł z drewnianej łyżki. Trzymaj łańcuszek w wrzątku do czasu kiedy cały brud zejdzie (czyli jak będziesz zadowolony z rezultatu wyciąg łańcuszek). Później wypukaj w zimnej wodzie.
Reklamy
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: