Jak leczyć zapalenie ucha?


krok 1

Włóż do mikrofalówki na 2-3 minuty filiżankę soli. Po wyjęciu przesyp sól do skarpetki, uważając, żeby się nie poparzyć. Przyłóż wypełnioną solą skarpetkę do zainfekowanego ucha, a „wyciągnie” ona wydzielinę z twojego ucha.

krok 2

Zanurz w gorącej wodzie ściereczkę, a następnie wykręć ją. Przyłóż ściereczkę do ucha i poczekaj aż ostygnie. Parujące wilgotne powietrze zwiększy cyrkulację, redukując obrzęk i ból.

krok 3

Weź 1 łyżkę stołową czystego olejku migdałowego i dodaj 2 krople eterycznego olejku lawendowego, 2 krople eterycznego olejku rumiankowego i 3 krople eterycznego olejku herbacianego. Zmieszaj olejki i podgrzej je. Wkrapiaj 2 krople ciepłej mieszanki do zainfekowanego ucha dwa razy dziennie. Możesz też wetrzeć mieszankę w wewnętrzną i zewnętrzną część ucha, a także w sąsiadujący z nim obszar karku lub nasączyć nią szmatkę i stosować jako kompres.

krok 4

Żuj gumy do żucia zawierające Xylitol. Zapobiegają one chorobom dziąseł, próchnicy, zwalczają bakterie i płytkę nazębną, ale mogą również pomóc odetkać ucho, zmniejszając tym samym ból związany z zapaleniem. Gumy z Xylitolem pomagają również zapobiegać infekcjom ucha wewnętrznego, powstrzymując bakterie z ust przed przedostaniem się do nosa i uszu.

krok 5

Wlej do zainfekowanego ucha odrobinę wody utlenionej. Poczekaj dopóki nie zacznie „bulgotać”.

Wskazówki i ostrzeżenia

  • Jeśli masz podrażnioną błonę bębenkową nie wkrapiaj mieszanki z olejków do ucha!
  • Jeśli często zapadasz na zapalenie ucha, może to być konsekwencją alergii na niektóre rodzaje pokarmu, np. nabiał, białko jaj, mąkę, orzechy lub soję.
  • Częste zapalenia ucha mogą być również wywołane zbyt dużym spożywaniem tłustego jedzenia.
Reklamy
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: